Sway Your Dream

De bachelor studie musical aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel, werkt gradueel naar een loslaten van de studenten aan het publiek. De eerste jaren kunnen ze rustig achter de schermen rijpen, daarna worden ze voor de (meestal vriendelijk gezinde) wolven gegooid. Dat wil wel zeggen dat je de juiste stukken moet vinden qua bezetting, tessituur, enz. Als een van de muzikale vaste begeleiders dan zelf in de pen kruipt en een creatie maakt, zal het proces ongetwijfeld nog een tikkeltje intenser worden. Een creatie geeft meer ruimte voor elk radartje, maar met die ruimte komt extra werk en druk. Met Sway Your Dream, zetten de O.G.’s van BA3 een dijk van een referentie neer. Een creatie om van te smullen!

Een snuifje Broadway

Sway Your Dream neemt je mee naar een droomwereld. We komen terecht in de dromen van een dansmeesteres, zij droomt over schimmen uit het verleden. Maar hoe passen al die mensen hun levens in elkaar, wat is de gemeenschappelijke factor? Pol Vanfleteren tekent voor muziek, liedteksten en het script waarmee hij de toeschouwer een grote puzzel voorschotelt. De helft van het plezier in Sway Your Dream, is de verhaallijnen leggen en plaatsen als een grote muzikale puzzel!

BA3 2025 is een sterke lichting, de krachtige prestaties zijn alom tegenwoordig

Maar niet alleen het gepuzzel is aangenaam – en niet zo moeilijk dat iedereen afhaakt na 30 minuten, de vormgeving is dat evenzeer. Vocaal heel sterk, speltechnisch nooit loslatend, regiewijs met relatief weinig decor en rekwisieten een waanzinnig mooi en veelzijdig scènebeeld creërend. De kostuums en de grime maken een prachtige basis waar dan bovenop nog geschilderd wordt met de belichting. Het geluid is prima verzorgd door de studenten van het RITCS, al mogen de microfoons regelmatig net iets sneller open staan. Het orkest blijkt uiterst beslagen in verschillende muziekstijlen, maar het leuke is dat er duidelijk een leidmotief in de muziek steekt.

Een sterk script met een sterke regie (Jan Schepens), dat kan je alleen maar aanvullen en mogelijk maken door een sterke cast. BA3 2025 is een sterke lichting! Hier zijn amper zwakkere momentjes te merken, integendeel, de krachtige prestaties zijn alom tegenwoordig. De finale beoordeling van deze twaalf talenten gaan we aan hun jury’s overlaten, maar wat Sway Your Dream aangaat, hoeft er van ons alvast geen enkel laag cijfer uitgedeeld te worden!

Een creatie waar het KCB, BA3 en Pol Vanfleteren uitermate trots mogen zijn

Sway Your Dream is een lust voor de geest, het oog en het oor. Met krachtige acteerprestaties, mooie choreo’s, meervoudige zanglijnen en een verhaal dat je meeneemt, je doet nadenken en stof voor een gesprek meegeeft naar de foyer. Dit is een creatie waar het KCB, BA3 en Pol Vanfleteren uitermate trots mogen zijn. Dit is het niveau van voorstellingen waarmee de musicalopleiding kan uitpakken naar de buitenwereld en een snuifje van Broadway voor en prikje naar de Zennestad kan brengen.

Sway Your Dream speelt voor de laatste keer op zondag 11 mei 2025 in Zinnema te Anderlecht. Maar informatie & tickets via www.kcb.be/en/calendar/sway-your-dream

Door Patrick Defort

Foto’s: Patrick Defort

Geef een reactie